Jak pracujemy?

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy i elastycznie dopasujemy się do Twoich potrzeb. Możesz zdecydować się na pojedynczą usługę z naszej oferty, część z nich lub na cały proces projektowy.
Pojedyncza usługa
Cały proces
Odkrywamy

Audyt

Przed ustaleniem nowej strategii działań rekomendujemy przeprowadzenie audytu. Analizujemy nie tylko obecność w mediach społecznościowych, ale również kampanie lub obecność w Internecie (jeżeli marka nie prowadziła działań w social mediach). Sprawdzamy konta reklamowe, profile, weryfikujemy bieżące potrzeby grupy celowej. Całość pomaga nam zbudować pełen obraz działań marki, na podstawie którego przygotowujemy rekomendacje. W pracy wykorzystujemy m.in. SoTrendera, SentiOne, Audience Insights od Facebooka, Facebook IQ, Google Analytics, Facebook Analytics.

Analiza konkurencji

Punkt odniesienia pomaga nam ustawić się na właściwym kursie, jest dla nas wyzwaniem, motywuje, inspiruje i pomaga wprowadzać na rynek nowe rozwiązania. Dlatego patrzymy na działania konkurencji. Wyciągamy jak najwięcej danych na ich temat, żeby w możliwie wymierny sposób ocenić efektywność ich działań. Korzystamy z dostępnych na rynku raportów na temat branży, ale dokonujemy też analizy samodzielnie, w tym wypadku głównie przy pomocy SoTrendera, Socialbakers i SentiOne.

Analiza postrzegania marki

Jak mówi się o marce lub produkcie? Czy w ogóle pojawiają się na językach? Jesteśmy w stanie to sprawdzić. Korzystamy z zewnętrznych narzędzi (SentiOne, Brand24), ale nie polegamy tylko na nich. Algorytmy nie zastąpią ręcznej analizy wzmianek i przypisania im odpowiedniego sentymentu. Automatycznie generowane raporty nie zawsze odpowiadają w 100% na bieżące potrzeby marki, dlatego dostosowujemy ich formułę, żeby w raporcie zawrzeć tylko informację, które mają znaczenie.

Analiza grupy celowej

Wiemy, że na temat grupy celowej da się wyciągnąć sporo cennych informacji. Nie polegamy na domysłach i korzystamy z zewnętrznych źródeł. Dokopujemy się do najbardziej aktualnych badań i raportów, korzystamy z danych udostępnianych przez IAB Polska, Facebook IQ. Dopytujemy partnerów wybranych mediów społecznościowych o aktualne wykresy na temat poszczególnych grup. Sprawdzamy statystyki grup odbiorców dzięki Facebook Audience Insights. Dzięki temu precyzujemy, jakie są bieżące zachowania i potrzeby grupy celowej.

Warsztaty

Wspólna praca potrafi zaowocować nieszablonowymi rozwiązaniami. Nasi klienci wiedzą najwięcej na temat swoich produktów – jesteśmy pewni, że wspólna praca warsztatowa może dostarczyć skuteczne i dopasowane do marki propozycje działań. Chętnie ustalamy kierunek takiego spotkania, nadzorujemy jego przebieg i pomagamy w zmierzaniu do realizacji celu warsztatów. Dzielimy się wiedzą, a także słuchamy – wszystko po to, żeby każda ze stron miała poczucie, że znalazła odpowiedzi na swoje pytania.
11
Planujemy

Strategia

Każde działanie opieramy na ustalonym z góry scenariuszu, żeby wiedzieć, w którą stronę zmierzamy i dlaczego to robimy. Współpracujemy z naszym działem strategii i wspólnie wypracowujemy najbardziej efektywny plan działania – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kampanią taktyczną czy komunikacją on-goingową. Środowisko jest zmienne, dlatego na bieżąco analizujemy efekty realizacji wybranej strategii i wprowadzamy udoskonalenia. Preferujemy analizę działań nie rzadziej niż raz na kwartał.

Plan komunikacji

Dokument, który pozwala nam nie pomijać żadnego kluczowego aspektu komunikacji. W planie ustalamy nie tylko konkretne etapy komunikacji, ale precyzujemy też rodzaje treści, ich odbiorców, wsparcie reklamowe. Mamy doświadczenie w korzystaniu z narzędzi zewnętrznych, np. Sprinkrl, Kontentino.

Plan kampanii

Klienci zawsze otrzymują od nas plan działania i estymowane wyniki. W pliku podajemy realne estymacje bazując na naszym doświadczeniu przy podobnych kampaniach. Wspieramy się zewnętrznymi narzędziami, np. Konfigurator kampanii od Facebooka. Dodajemy wyjaśnienie poszczególnych wskaźników, określamy potencjał grupy, wyznaczamy KPI, a także omawiamy najważniejsze aspekty kampanii. Klient otrzymuje kompletny i transparentny plan realizacji wyznaczonych celów.

Zakup mediów

Mamy doświadczenie w zakupie mediów na Facebooku, Instagramie, Twitterze, LinkedInie i YouTube. Potrafimy przewidzieć koszty promocji, ustalić odpowiednią częstotliwość wyświetlania reklam, a także rozdzielić budżet między kanały, w których obecność może przynieść marce najwięcej korzyści. Model zakupu Reach & Frequency na Facebooku jest na stałe wpisany w nasze działania. Współpracujemy z partnerami popularnych kanałów społecznościowych – mamy dostęp do niestandardowych formatów reklamowych, a także umiejscowień gwarantujących marce wysoką widoczność reklam.

Procedury SOS

W sprawnym zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi pomagają nam Procedury SOS. Ustalamy, jakie trudne sytuacje mogą się pojawić na profilu, jaki mają priorytet i w jakim stopniu mogą zagrażać marce, jeśli nie zostaną odpowiednio rozwiązane. Określamy sposoby reakcji, osoby kontaktowe oraz skuteczne i szybkie sposoby sygnalizowania sytuacji problemowych.

Social Customer Service & Care

Zarządzanie relacjami z konsumentami to znacznie więcej, niż odpowiadanie na wiadomości i komentarze. Nasza opieka nad społecznością wzbogacona jest o monitoring i analizę wzmianek/wiadomości – dla lepszego zrozumienia potrzeb odbiorców i skuteczniejszego reagowania na ich oczekiwania. Świetnie odnajdujemy się w niestandardowych działaniach – wysyłaliśmy już spersonalizowane prezenty, listy, dzieliliśmy się historiami użytkowników na profilach. Wiemy, kiedy opłaca się zaangażować chatbota – później na bieżąco analizujemy jego działanie i usprawniamy ścieżki komunikacji. Mamy doświadczenie w pracy z Chatfuelem i współpracujemy również z innymi zewnętrznymi partnerami.
11
Dostarczamy

Content na FB, IG, TT, IN, YT

Tworzenie treści dopasowanych do kanałów społecznościowych to nasz chleb powszedni. Zawsze korzystamy z aktualnych wymiarów i wskazówek podawanych na oficjalnych stronach biznesowych prowadzonych przez platformy. Zwracamy uwagę na to, jak konsumowane są treści w mediach społecznościowych i jesteśmy zaprzyjaźnieni z podejściem mobile first creative. Obecnie dla kilkunastu klientów prowadzimy regularne działania on-goingowe. Częstotliwość komunikacji wynika zawsze ze strategii i bieżących potrzeb. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu intensywnych działań na Facebooku czy Instagramie. Łącznie w miesiącu tworzymy ponad 500 treści na różne kanały społecznościowe.

Influencer Marketing

Natywność komunikacji uzyskujemy wielokrotnie dzięki ścisłej współpracy z inluencerami i zajmujemy się planowaniem, nadzorem i ewaluacją tego rodzaju projektów. Dla kilkunastu klientów prowadzimy regularne działania z influencerami. Z jednymi współpracujemy na stałe (komunikacja on-goingowa), z innymi przy jednorazowych akcjach (minimum raz na kwartał). Najczęściej działamy z influencerami z kategorii beauty, gaming, rozrywka, kulinaria. Wiemy, jak korzystać z narzędzi zewnętrznych, żeby wyszukać influencerów (Socialbakers, InfluTool) lub z jakimi partnerami można nawiązać współpracę (GetHero, DDOB, BrandBuddies).

Niestandardowe formaty

Poszukujemy unikalnych sposobów na nawiązanie kontaktu z odbiorcą i zaangażowanie go do działania. Wiemy, jak stworzyć posty 3D czy interaktywne reklamy (np. z wbudowaną ankietą lub reklamy demo). Tworzyliśmy nakładki na zdjęcia w Frame Studio, zarządzaliśmy efektami kreatywnymi w Spark AR Hub. Dzięki współpracy z partnerami platform społecznościowych (lub bezpośrednim kontaktom z przedstawicielami social media, np. Twitter, TikTok) mamy dostęp do niestandardowych rodzajów reklam. Podchodzimy w sposób nieszablonowy do zwykłych formatów, tworząc takie efekty, jak np. iluzja 3D czy wychodzenie poza kadr.

Konkursy

Realizacja akcji specjalnej to dla nas przede wszystkim stworzenie ciekawego doświadczenia dla odbiorców, które dobrze eksponuje markę lub produkt. Dla wielu klientów konkurs realizujemy raz w miesiącu lub co najmniej raz na kwartał. Wykorzystujemy zarówno proste mechanizmy typu „opublikuj zdjęcie/komentarz”, jak i szukamy nowych rozwiązań, np. konkurs, w którym częścią zadania było znalezienie sekretnego kodu „ukrytego” w jednym z archiwalnych postów na Facebooku. W konkursach wykorzystywaliśmy również chatbota. Dodatkowo realizujemy akcje specjalne we współpracy z influencerami. Każdy konkurs posiada swój regulamin – w takim dokumencie dbamy o zgodność zapisów z wytycznymi poszczególnych platform społecznościowych.

Social Listening

Słuchamy potencjalnych i obecnych klientów marki. Szukamy okazji do wejścia w dialog lub sprawniejszej odpowiedzi na aktualne potrzeby. Na bieżąco sprawdzamy, jak odbierani są nasi klienci w Internecie i mediach społecznościowych. Potrafimy przeanalizować działania konkurencji i ocenić zachowania aktualnych konsumentów. Monitoring to dla nas niezbędne narzędzie, które wspiera nas podczas rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Korzystamy głównie z SentiOne, ale mamy też doświadczenie w wykorzystywaniu takich narzędzi jak Brand24 czy Radarly.

Community Management

Komunikacja ze społecznością to odpowiedzialne zadanie i ważny filar naszych działań. Do dyspozycji klientów oddajemy zespół moderatorów zajmujących się moderacją dzienną, wieczorową i weekendową. Community Management Team Leader nadzoruje pracę zespołu, dba o rozwój i odpowiedni przepływ informacji. Dla kilku klientów przez cały tydzień prowadzimy działania z krótkim czasem reakcji. Dla kilkunastu klientów prowadzimy moderację weekendową. Mamy doświadczenie w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi – minimum raz w miesiącu mierzymy się z takim wyzwaniem. Na co dzień korzystamy głównie z natywnych rozwiązań proponowanych przez platformy społecznościowe, ale wiemy, jak zarządzać dyskusją za pośrednictwem narzędzi zewnętrznych (NapoleonCat, Socialbakers, Alcméon).
11
Analizujemy

Analityka

Analiza jest nieodłączną częścią naszych działań. Pod lupę bierzemy efekty wszystkich aktywności i nie opieramy się wyłącznie na jednym źródle danych. Wpięcie pikseli w witrynach i konfiguracja zdarzeń to niezbędne uzupełnienie tych działań. Senior Analityk i Social Media Team Leader wspierają nas w analizie efektów aktualnych kampanii. Korzystamy z dostępnych natywnych paneli analitycznych wszystkich platform społecznościowych i danych dostarczanych w panelach reklamowych, ale wspomagamy się również zewnętrznymi platformami analitycznymi, takimi jak SoTrender, Socialbakers, Sprinklr, czy Google Analytics.

Raporty

Regularne przygotowywanie raportów dotyczących działań w mediach społecznościowych to dla nas standard – analizujemy ostatni miesiąc, kwartał, rok ale również poszczególne kampanie czy osobne linie komunikacji.. Szablon raportu dostosowujemy do bieżących celów, tak żeby wszystkie zawarte w nim informacje były wartościowe dla klientów. Wiemy również, jak korzystać z gotowych wzorów raportów oferowanych np. przez Socialbakers lub Google Data Studio.

Badanie popularności marki

Wspieramy się dodatkowymi testami, żeby weryfikować skuteczność działań prowadzonych w kanałach od Facebooka. Dzięki badaniom typu Brand Lift sprawdzamy jak prowadzone przez nas aktywności wpływają na wzrost rozpoznawalności marki. Mamy doświadczenie w realizacji testu we współpracy z przedstawicielem Facebooka ds. konta, jak również w samodzielnej konfiguracji badania.

Testy A/B

Gdy chcemy porównać skuteczność różnych strategii działań, korzystamy z testów A/B. Zwykle staramy się koncentrować na jednej zmiennej, co pomaga nam wyciągnąć bardziej wymierne wnioski. Wykorzystujemy dedykowane narzędzia (np. Testowanie i sprawdzanie od Facebooka), jak również sami konfigurujemy strukturę kampanii i testu. Nie zatrzymujemy się na jednym teście. Wyciągnięte wnioski pomagają nam skoncentrować się na najbardziej efektywnej strategii, ale dynamiczność środowiska social media wymusza na nas nieustanne poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Testy wzrostu konwersji

Badanie, dzięki któremu możemy poznać rzeczywisty wpływ strategii reklamowych i zweryfikować, która z nich przynosi marce największą wartość. Zwycięzca wyłaniany jest na podstawie kosztu wzrostu konwersji, nie kosztu uzyskania wyniku. Test konfigurujemy w narzędziu Testowanie i sprawdzanie od Facebooka. Atutem tego badania jest odejście od polegania wyłącznie na kliknięciach, gdzie często pomijana jest wartość wynikająca z samego faktu zobaczenia reklamy.
11

Audyt

Przed ustaleniem nowej strategii działań rekomendujemy przeprowadzenie audytu. Analizujemy nie tylko obecność w mediach społecznościowych, ale również kampanie lub obecność w Internecie (jeżeli marka nie prowadziła działań w social mediach). Sprawdzamy konta reklamowe, profile, weryfikujemy bieżące potrzeby grupy celowej. Całość pomaga nam zbudować pełen obraz działań marki, na podstawie którego przygotowujemy rekomendacje. W pracy wykorzystujemy m.in. SoTrendera, SentiOne, Audience Insights od Facebooka, Facebook IQ, Google Analytics, Facebook Analytics.

Analiza konkurencji

Punkt odniesienia pomaga nam ustawić się na właściwym kursie, jest dla nas wyzwaniem, motywuje, inspiruje i pomaga wprowadzać na rynek nowe rozwiązania. Dlatego patrzymy na działania konkurencji. Wyciągamy jak najwięcej danych na ich temat, żeby w możliwie wymierny sposób ocenić efektywność ich działań. Korzystamy z dostępnych na rynku raportów na temat branży, ale dokonujemy też analizy samodzielnie, w tym wypadku głównie przy pomocy SoTrendera, Socialbakers i SentiOne.

Analiza postrzegania marki

Jak mówi się o marce lub produkcie? Czy w ogóle pojawiają się na językach? Jesteśmy w stanie to sprawdzić. Korzystamy z zewnętrznych narzędzi (SentiOne, Brand24), ale nie polegamy tylko na nich. Algorytmy nie zastąpią ręcznej analizy wzmianek i przypisania im odpowiedniego sentymentu. Automatycznie generowane raporty nie zawsze odpowiadają w 100% na bieżące potrzeby marki, dlatego dostosowujemy ich formułę, żeby w raporcie zawrzeć tylko informację, które mają znaczenie.

Analiza grupy celowej

Wiemy, że na temat grupy celowej da się wyciągnąć sporo cennych informacji. Nie polegamy na domysłach i korzystamy z zewnętrznych źródeł. Dokopujemy się do najbardziej aktualnych badań i raportów, korzystamy z danych udostępnianych przez IAB Polska, Facebook IQ. Dopytujemy partnerów wybranych mediów społecznościowych o aktualne wykresy na temat poszczególnych grup. Sprawdzamy statystyki grup odbiorców dzięki Facebook Audience Insights. Dzięki temu precyzujemy, jakie są bieżące zachowania i potrzeby grupy celowej.

Warsztaty

Wspólna praca potrafi zaowocować nieszablonowymi rozwiązaniami. Nasi klienci wiedzą najwięcej na temat swoich produktów – jesteśmy pewni, że wspólna praca warsztatowa może dostarczyć skuteczne i dopasowane do marki propozycje działań. Chętnie ustalamy kierunek takiego spotkania, nadzorujemy jego przebieg i pomagamy w zmierzaniu do realizacji celu warsztatów. Dzielimy się wiedzą, a także słuchamy – wszystko po to, żeby każda ze stron miała poczucie, że znalazła odpowiedzi na swoje pytania.

Strategia

Każde działanie opieramy na ustalonym z góry scenariuszu, żeby wiedzieć, w którą stronę zmierzamy i dlaczego to robimy. Współpracujemy z naszym działem strategii i wspólnie wypracowujemy najbardziej efektywny plan działania – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kampanią taktyczną czy komunikacją on-goingową. Środowisko jest zmienne, dlatego na bieżąco analizujemy efekty realizacji wybranej strategii i wprowadzamy udoskonalenia. Preferujemy analizę działań nie rzadziej niż raz na kwartał.

Plan komunikacji

Dokument, który pozwala nam nie pomijać żadnego kluczowego aspektu komunikacji. W planie ustalamy nie tylko konkretne etapy komunikacji, ale precyzujemy też rodzaje treści, ich odbiorców, wsparcie reklamowe. Mamy doświadczenie w korzystaniu z narzędzi zewnętrznych, np. Sprinkrl, Kontentino.

Plan kampanii

Klienci zawsze otrzymują od nas plan działania i estymowane wyniki. W pliku podajemy realne estymacje bazując na naszym doświadczeniu przy podobnych kampaniach. Wspieramy się zewnętrznymi narzędziami, np. Konfigurator kampanii od Facebooka. Dodajemy wyjaśnienie poszczególnych wskaźników, określamy potencjał grupy, wyznaczamy KPI, a także omawiamy najważniejsze aspekty kampanii. Klient otrzymuje kompletny i transparentny plan realizacji wyznaczonych celów.

Zakup mediów

Mamy doświadczenie w zakupie mediów na Facebooku, Instagramie, Twitterze, LinkedInie i YouTube. Potrafimy przewidzieć koszty promocji, ustalić odpowiednią częstotliwość wyświetlania reklam, a także rozdzielić budżet między kanały, w których obecność może przynieść marce najwięcej korzyści. Model zakupu Reach & Frequency na Facebooku jest na stałe wpisany w nasze działania. Współpracujemy z partnerami popularnych kanałów społecznościowych – mamy dostęp do niestandardowych formatów reklamowych, a także umiejscowień gwarantujących marce wysoką widoczność reklam.

Procedury SOS

W sprawnym zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi pomagają nam Procedury SOS. Ustalamy, jakie trudne sytuacje mogą się pojawić na profilu, jaki mają priorytet i w jakim stopniu mogą zagrażać marce, jeśli nie zostaną odpowiednio rozwiązane. Określamy sposoby reakcji, osoby kontaktowe oraz skuteczne i szybkie sposoby sygnalizowania sytuacji problemowych.

Social Customer Service & Care

Zarządzanie relacjami z konsumentami to znacznie więcej, niż odpowiadanie na wiadomości i komentarze. Nasza opieka nad społecznością wzbogacona jest o monitoring i analizę wzmianek/wiadomości – dla lepszego zrozumienia potrzeb odbiorców i skuteczniejszego reagowania na ich oczekiwania. Świetnie odnajdujemy się w niestandardowych działaniach – wysyłaliśmy już spersonalizowane prezenty, listy, dzieliliśmy się historiami użytkowników na profilach. Wiemy, kiedy opłaca się zaangażować chatbota – później na bieżąco analizujemy jego działanie i usprawniamy ścieżki komunikacji. Mamy doświadczenie w pracy z Chatfuelem i współpracujemy również z innymi zewnętrznymi partnerami.

Content na FB, IG, TT, IN, YT

Tworzenie treści dopasowanych do kanałów społecznościowych to nasz chleb powszedni. Zawsze korzystamy z aktualnych wymiarów i wskazówek podawanych na oficjalnych stronach biznesowych prowadzonych przez platformy. Zwracamy uwagę na to, jak konsumowane są treści w mediach społecznościowych i jesteśmy zaprzyjaźnieni z podejściem mobile first creative. Obecnie dla kilkunastu klientów prowadzimy regularne działania on-goingowe. Częstotliwość komunikacji wynika zawsze ze strategii i bieżących potrzeb. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu intensywnych działań na Facebooku czy Instagramie. Łącznie w miesiącu tworzymy ponad 500 treści na różne kanały społecznościowe.

Influencer Marketing

Natywność komunikacji uzyskujemy wielokrotnie dzięki ścisłej współpracy z inluencerami i zajmujemy się planowaniem, nadzorem i ewaluacją tego rodzaju projektów. Dla kilkunastu klientów prowadzimy regularne działania z influencerami. Z jednymi współpracujemy na stałe (komunikacja on-goingowa), z innymi przy jednorazowych akcjach (minimum raz na kwartał). Najczęściej działamy z influencerami z kategorii beauty, gaming, rozrywka, kulinaria. Wiemy, jak korzystać z narzędzi zewnętrznych, żeby wyszukać influencerów (Socialbakers, InfluTool) lub z jakimi partnerami można nawiązać współpracę (GetHero, DDOB, BrandBuddies).

Niestandardowe formaty

Poszukujemy unikalnych sposobów na nawiązanie kontaktu z odbiorcą i zaangażowanie go do działania. Wiemy, jak stworzyć posty 3D czy interaktywne reklamy (np. z wbudowaną ankietą lub reklamy demo). Tworzyliśmy nakładki na zdjęcia w Frame Studio, zarządzaliśmy efektami kreatywnymi w Spark AR Hub. Dzięki współpracy z partnerami platform społecznościowych (lub bezpośrednim kontaktom z przedstawicielami social media, np. Twitter, TikTok) mamy dostęp do niestandardowych rodzajów reklam. Podchodzimy w sposób nieszablonowy do zwykłych formatów, tworząc takie efekty, jak np. iluzja 3D czy wychodzenie poza kadr.

Konkursy

Realizacja akcji specjalnej to dla nas przede wszystkim stworzenie ciekawego doświadczenia dla odbiorców, które dobrze eksponuje markę lub produkt. Dla wielu klientów konkurs realizujemy raz w miesiącu lub co najmniej raz na kwartał. Wykorzystujemy zarówno proste mechanizmy typu „opublikuj zdjęcie/komentarz”, jak i szukamy nowych rozwiązań, np. konkurs, w którym częścią zadania było znalezienie sekretnego kodu „ukrytego” w jednym z archiwalnych postów na Facebooku. W konkursach wykorzystywaliśmy również chatbota. Dodatkowo realizujemy akcje specjalne we współpracy z influencerami. Każdy konkurs posiada swój regulamin – w takim dokumencie dbamy o zgodność zapisów z wytycznymi poszczególnych platform społecznościowych.

Social Listening

Słuchamy potencjalnych i obecnych klientów marki. Szukamy okazji do wejścia w dialog lub sprawniejszej odpowiedzi na aktualne potrzeby. Na bieżąco sprawdzamy, jak odbierani są nasi klienci w Internecie i mediach społecznościowych. Potrafimy przeanalizować działania konkurencji i ocenić zachowania aktualnych konsumentów. Monitoring to dla nas niezbędne narzędzie, które wspiera nas podczas rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Korzystamy głównie z SentiOne, ale mamy też doświadczenie w wykorzystywaniu takich narzędzi jak Brand24 czy Radarly.

Community Management

Komunikacja ze społecznością to odpowiedzialne zadanie i ważny filar naszych działań. Do dyspozycji klientów oddajemy zespół moderatorów zajmujących się moderacją dzienną, wieczorową i weekendową. Community Management Team Leader nadzoruje pracę zespołu, dba o rozwój i odpowiedni przepływ informacji. Dla kilku klientów przez cały tydzień prowadzimy działania z krótkim czasem reakcji. Dla kilkunastu klientów prowadzimy moderację weekendową. Mamy doświadczenie w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi – minimum raz w miesiącu mierzymy się z takim wyzwaniem. Na co dzień korzystamy głównie z natywnych rozwiązań proponowanych przez platformy społecznościowe, ale wiemy, jak zarządzać dyskusją za pośrednictwem narzędzi zewnętrznych (NapoleonCat, Socialbakers, Alcméon).

Analityka

Analiza jest nieodłączną częścią naszych działań. Pod lupę bierzemy efekty wszystkich aktywności i nie opieramy się wyłącznie na jednym źródle danych. Wpięcie pikseli w witrynach i konfiguracja zdarzeń to niezbędne uzupełnienie tych działań. Senior Analityk i Social Media Team Leader wspierają nas w analizie efektów aktualnych kampanii. Korzystamy z dostępnych natywnych paneli analitycznych wszystkich platform społecznościowych i danych dostarczanych w panelach reklamowych, ale wspomagamy się również zewnętrznymi platformami analitycznymi, takimi jak SoTrender, Socialbakers, Sprinklr, czy Google Analytics.

Raporty

Regularne przygotowywanie raportów dotyczących działań w mediach społecznościowych to dla nas standard – analizujemy ostatni miesiąc, kwartał, rok ale również poszczególne kampanie czy osobne linie komunikacji.. Szablon raportu dostosowujemy do bieżących celów, tak żeby wszystkie zawarte w nim informacje były wartościowe dla klientów. Wiemy również, jak korzystać z gotowych wzorów raportów oferowanych np. przez Socialbakers lub Google Data Studio.

Badanie popularności marki

Wspieramy się dodatkowymi testami, żeby weryfikować skuteczność działań prowadzonych w kanałach od Facebooka. Dzięki badaniom typu Brand Lift sprawdzamy jak prowadzone przez nas aktywności wpływają na wzrost rozpoznawalności marki. Mamy doświadczenie w realizacji testu we współpracy z przedstawicielem Facebooka ds. konta, jak również w samodzielnej konfiguracji badania.

Testy A/B

Gdy chcemy porównać skuteczność różnych strategii działań, korzystamy z testów A/B. Zwykle staramy się koncentrować na jednej zmiennej, co pomaga nam wyciągnąć bardziej wymierne wnioski. Wykorzystujemy dedykowane narzędzia (np. Testowanie i sprawdzanie od Facebooka), jak również sami konfigurujemy strukturę kampanii i testu. Nie zatrzymujemy się na jednym teście. Wyciągnięte wnioski pomagają nam skoncentrować się na najbardziej efektywnej strategii, ale dynamiczność środowiska social media wymusza na nas nieustanne poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Testy wzrostu konwersji

Badanie, dzięki któremu możemy poznać rzeczywisty wpływ strategii reklamowych i zweryfikować, która z nich przynosi marce największą wartość. Zwycięzca wyłaniany jest na podstawie kosztu wzrostu konwersji, nie kosztu uzyskania wyniku. Test konfigurujemy w narzędziu Testowanie i sprawdzanie od Facebooka. Atutem tego badania jest odejście od polegania wyłącznie na kliknięciach, gdzie często pomijana jest wartość wynikająca z samego faktu zobaczenia reklamy.

Szukasz wsparcia przy którymś z obszarów?

Daj znać Wincentemu!

Wintenty Kokot

Wintenty Kokot

BUSINESS DEVELOPMENT DIRECTOR